דף הבית   ברכות  מליאות ואירועי ערב  פאנלים  היום המקדים  תערוכה: "מרחבי המחר"  חבר הנאמנים  מארגנים  מידע  ועידת הנשיא 2009 

מטריקס

מטריקס

טכנולוגי -

 

 

Life Compass היא מערכת ישראלית ראשונה מסוגה בעולם לאיתור, הזנקה והפעלה של כוחות חילוץ, הצלה ובטחון. את המערכת פיתחה חברת מטריקס, המובילה בתחום פיתוח יישומים למכשירים ניידים. הפרוייקט ביוזמת קרן ישראלייף, עמותה המקדמת חזון של רשת עתירת-ידע של ארגוני מתנדבים.

בישראל אלפי אזרחים בעלי ידע וניסיון בהצלת חיים: חובשים, פרמדיקים ורופאים, אשר מנהלים את שגרת יומם ואינם יודעים שמעבר לפינה ישנו אדם במצוקה הזקוק לעזרה שתציל את חייו. את הקישור המיידי בין המידע על אירוע חירום, (אדם שהתמוטט, תאונת דרכים או פיגוע), לבין איש רפואה, בטחון או הצלה, מבצעת מערכת ה- LIFE COMPASS. המערכת מבצעת איתור והזנקה "חכמה" של כוחות חילוץ, הצלה ובטחון הנמצאים בסמוך לאירוע חירום. הזנקת צוותי החירום, כמו גם הזנת עדכונים שוטפים במהלך האירוע, מבוצעים באמצעות הטלפון הנייד הסטנדרטי שמצוי ברשות איש הבטחון וההצלה. המערכת מאפשרת לכלל הארגונים השוטפים במערך החירום להפעיל בכל אירוע מענה מיידי, ממוקד ואופטימלי.

המערכת מורכבת ממספר מודולים משלימים:

  • מנגנון אפיון אירוע המעבד מידע המגיע ממגוון מוקדים וחיישנים וממליץ למוקד המזניק על מענה הולם לאירוע.
  • מנוע הזנקה המפיץ את פרטי האירוע במהירות הבזק לכל גורמי ההתערבות הרלוונטיים המצויים בסמיכות למקום האירוע, עד להשגת המענה המתאים.
  • מודול ניהול האירוע המרכז את הסטאטוסים של כלל הכוחות המשתתפים באירוע, יוצר תמונת מצב דינמית ושלמה, ומספק למקבלי ההחלטות כלים ומדדים לגיבוש הערכת מצב מיטבית בשגרה ובשעת חירום לאומית.
  • מחולל טפסים ומערכת בקרה לתיעוד, תחקור ולמידה.
  • מערכת הרשאות לאבטחת המידע ולהגנה על פרטיותם של כוחות החירום.

 

עם השלמת הפריסה המבצעית בחודשים הקרובים, מערכת LIFE COMPRASS  תאפשר למערך החירום בישראל להציב הרבה יותר חיים ולייעל באופן משמעותי את ניצול משאבי החירום במדינה.

 www.matrix.co.il
<< חזור
דף הבית מליאות ואירועי ערב פאנלים תערוכה: "מרחבי המחר" חבר הנאמנים מידע כללי ולו"ז תמונות מהועידה כתבות ועידת הנשיא 2009
ניירות רקע שהוכנו לקראת דיוני ועידת הנשיא


פיתוח ע"י TheMarker Powered by Themarker