דף הבית   ברכות  מליאות ואירועי ערב  פאנלים  היום המקדים  תערוכה: "מרחבי המחר"  חבר הנאמנים  מארגנים  מידע  ועידת הנשיא 2009 

יצחק תשובה מציג: פרוייקט תעלת הימים

15/05/2008 | 14:53  

עיקרי מליאת "מנהיגות פורצת דרך"

 

יצחק תשובה בהצגת פרויקט "תעלת הימים":

 

"בעוד כשנתיים תיצור התעלה למעלה ממליון מקומות תעסוקה ותתפיל למעלה מ-30% מתצרוכת המים של ישראל, ירדן והפלשתינים גם יחד".

"המלך הירדני עבדאללה והנסיך הסעודי הביעו נכונות להיות שותפים פעילים ביישום הפרויקט"

 

במליאה "מנהיגות פורצת דרך" שהתקיימה ביומה השלישי של ועידת הנשיא, הציג איש העסקים והמליונר, יצחק תשובה, את תכניתו פורצת הדרך המיישמת את החזון המשותף לו ולנשיא המדינה, שמעון פרס, אודות תעלת הימים – עמק השלום. התעלה עתידה לחבר את הים האדום עם ים המלח, אורכה יהיה 165 ק"מ והיא תהווה קשר מיוחד, קשר של שלום ואחווה בין ישראל, ירדן והפלסטינים. בחזונו, מתאר תשובה כיצד לכל אורך התעלה ניתן יהיה לגדל גידולים חקלאיים, להקים מרכזי בילוי ובתי מלון, אשר יספקו מקורות פרנסה ללמעלה ממליון איש. מיליארד קוב מים בשנה יותפלו בתעלת הימים, מספר המהווה למעלה מ- 30% מתצרוכת המים של ישראל, ירדן והפלשתינים גם יחד. תשובה הדגיש, כי לא תהיה כל פגיעה במפעלי ים המלח ובניית התעלה תיעשה בתיאום מלא עם המפעלים ועם המשרד לאיכות הסביבה.

 

התעלה תיצור מציאות חדשה באזור, שתוביל לצמיחה של פי 4 במספר התיירים באזור. השלום בין העמים ייעשה ע"י יצירת מקומות עבודה, רצון טוב ושיתוף פעולה. לאורך התעלה ייסללו כבישים, אשר יאפשרו הגעה מהירה ונוחה, רכבת מהירה תחבר בין 2 הימים (ים המלח והים האדום) בנסיעה שתימשך שעה אחת בלבד. האזור כולו יוכרז כאזור סחר חופשי, והדבר יגשים את הפוטנציאל הכלכלי הטמון באזור. 

 

"אני רואה בתעלה פרויקט כלכלי רווחי אשר אין צורך לסבסדו, שכן ההכנסות מהתפלת המים, החשמל, המסחר ועוד יעלו על ההוצאות. העשייה המשותפת הזו תביא לשלום אמת בר-קיימא, תיצור תעסוקה וצמיחה כלכלית, והחשוב מכל - תוביל לשיתוף פעולה עם שכנינו אשר יכונן אמון בין מדינות האזור. רק כך יהיה ניתן לצאת לדרך חדשה ולעתיד טוב יותר", דיבר בהתלהבות תשובה והוסיף, "אל לנו לתת למיעוט קיצוני להשפיע על העתיד שלנו ושל ילדינו."


<< חזור
דף הבית מליאות ואירועי ערב פאנלים תערוכה: "מרחבי המחר" חבר הנאמנים מידע כללי ולו"ז תמונות מהועידה כתבות ועידת הנשיא 2009
ניירות רקע שהוכנו לקראת דיוני ועידת הנשיא


פיתוח ע"י TheMarker Powered by Themarker