דף הבית   ברכות  מליאות ואירועי ערב  פאנלים  היום המקדים  תערוכה: "מרחבי המחר"  חבר הנאמנים  מארגנים  מידע  ועידת הנשיא 2009 

סוזן דקר, נשיאת יאהו: "ה-MYSPACE יהפוך ל-WESPACE"

15/05/2008 | 14:34  

פאנל "מהפיכת האינטרנט והמדיה החדשה"

סוזן דקר, נשיאת Yahoo:

"אני צופה כי ה- My Space יהפוך ל- We space"

 

סרגיי ברין, מייסד גוגל:

"השאיפה שלי היא שבעתיד, האינטרנט יהיה קל ונגיש יותר לכל חלקי העולם, אשר כידוע חלק נרחב ממנו עדיין לא מחובר לרשת."

 

"בחמש עשרה השנים האחרונות האינטרנט הפך לחלק חשוב בחיינו. הוא השפיע על כל האנושות ובכללה גם על ישראל. מדהים לראות כמה ישראל השתנתה בזמן כל כך קצר, מאז הפעם הקודמת שהייתי פה ליום הולדתו ה-80 של הנשיא פרס." כך אמר סרגי ברין, מייסד משותף ונשיא Google, במליאה בנושא מהפכת האינטרנט והמדיה החדשה, שנערכה הבוקר בועידת הנשיא. "כשאני חוזר אחורה לתחילת שנות ה-90, אני זוכר כי היו מעט אתרי אינטרנט ויכולתי לקבל כל חודש רשימת אתרים חדשים שעלו לאוויר. כיום זה בלתי אפשרי. אנו מוצפים במגוון אתרים, אשר קושרים יחדיו מליוני בני אדם ומחברים בין חברות על פני הגלובוס." הוסיף ברין.

 

ברין ציין עוד כי "הטכנולוגיה המתפתחת יכולה לשמש למטרות טובות ורעות, טפשיות או חכמות, ובתקשורת יש נטייה לציין דווקא את המקרים בהם הטכנולוגיה מביאה לתוצאות שליליות. אבל, עלינו לזכור בבואנו לבחון את השפעתו של האינטרנט על חיינו, את מכלול הדברים שהרווחנו בזכותו, ולא רק את המקרים הקיצוניים. בעיני אנחנו רק על קצה הקרחון מבחינת הטכנולוגיה, והשיפור שהיינו עדים לו ב-15 השנים האחרונות מהווה רק רמז למה שעוד עומד לבוא. השאיפה שלי היא שבעתיד, האינטרנט יהיה קל ונגיש יותר לכל חלקי העולם, אשר כידוע חלק נרחב ממנו עדיין לא מחובר לרשת." 

 

סוזן דקר, נשיאת Yahoo, ציינה כי "מעל ביליון בני אדם מחוברים לאינטרנט, מתוך כ- 6 ביליון בני אדם בעולם. מספר המתחברים לאינטרנט גדל בהתמדה כל שנה. מה שמדהים הוא כיצד יחסים אישיים הופכים להיות מנוהלים ברשת, כיצד הרשת הופכת לחברנו הקרוב ביותר, עד כדי כך שיש אנשים שהולכים לישון וקמים בבוקר לצד הסלולרי שלהם. אני צופה כי ה- My Space יהפוך ל- We space וכל אחד יכול להיות מונרך בעולם משל עצמו, בעוד שהוא משתף בו את כל העולם." דקר הוסיפה כי "כיום יש מעל 200 מילארד בלוגים ברשת, ו-65 מילארד דולר מושקעים בכל שנה בפרסום באינטרנט, ואני צופה כי מספרים אלו רק ילכו ויגדלו." 

 

מוריס לוי, יו"ר ומנכ"ל מועצת המנהלים, Publicis Groupe, סיפר כי "ביום העצמאות ה-60 למדינת ישראל, ניתן לראות הישגים מרשימים למדינה וחבל שהתקשורת מכסה רוב הזמן את הצער, הכאב, המלחמה ומראה תמונות של טרור, מוות ופליטים. המציאות הזו אכן קיימת, אך לצידה קיימת מציאות נוספת, של ישראל המשקיעה בחינוך, תרבות, פיתוח וטכנולוגיה." בהתייחס לענף הפרסום אמר לוי כי "מאז ומתמיד הפרסום היה הראשון להשקיע בטכנולוגיות חדשות ולכן היווה פורץ דרך בתחום זה. חלפו הימים של פרסומת ה-30 שניות עם הכללים הנוקשים, והעתיד כיום מצוי בפרסום הדיגיטלי באינטרנט. פרסום זה אינו מוגבל, בעל עלות נמוכה ומהווה כר נרחב לתוכן יצירתי. עדות לכך היא שכבר כיום, רבע מרווחי הפרסום מגיעים מפרסום דיגיטלי. אולם הבעיתיות של פרסום זה, היא שהוא אינו מדיד. אנו כחברת פרסום צריכים לאפשר ללקוח לדעת מהי התמורה שהוא מקבל עבור ההשקעה בפרסום דיגיטלי, מהי רמת החשיפה ומהו המסר שמצליח לעבור, ודברים אלו קשה לנו עדיין לומר."

 

רופרט מורדוק, יו"ר ומנכ"ל, News Corporation, ציין כי "כל שיפור טכנולוגי הביא לגידול בחשיפת האנשים למידע וקירובם למתרחש בעולם. אבל, יש לזכור כי טכנולוגיה חכמה אינה הכל וללא ההון האנושי, הטכנולוגיה איננה יעילה. על כן, לדעתי, חינוך הוא המפתח להשגת שלום ושגשוג במזה"ת. כעת, שיפור מערכת החינוך היא המשימה הראשונה במעלה ולשם כך אני גאה לספר לכם כי אנו מתכננים להקים תיכון פרטי, שיהווה מוסד לאנשים אשר רוצים להשיג תוצאות טובות ולהוביל אנשים נוספים לרכישת ידע, שיובילם לעתיד טוב יותר."

 

טרי סמל, יו"ר ומנכ"ל Windsor Media, סיכם את המליאה באמירה כי "לא ניתן לעצור את הזמן ולצפות שהשינויים לא יתרחשו. יש ללכת עם הזרם החדשני על מנת להיות מהמובילים, כיוון שבעולם בו אנו חיים, מי שאינו מתרגל במהרה לחידושים, צפוי להיעלם."

 


<< חזור
דף הבית מליאות ואירועי ערב פאנלים תערוכה: "מרחבי המחר" חבר הנאמנים מידע כללי ולו"ז תמונות מהועידה כתבות ועידת הנשיא 2009
ניירות רקע שהוכנו לקראת דיוני ועידת הנשיא


פיתוח ע"י TheMarker Powered by Themarker